Co warto wiedzieć o pompach ciepła c.w.u.?

Szukasz niezawodnej pompy ciepła c.w.u.? Skorzystaj z bogatej oferty asortymentu dostępnego u dobrego producenta z branży. Polecamy nasze liczne usługi!

Wstęp
Popularność pomp ciepła jako alternatywnych i innowacyjnych systemów grzewczych w ostatnich latach bardzo wzrosła. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Nie dość bowiem, że rośnie świadomość inwestorów, to wzrasta również potrzeba korzystania ze sprawdzonych i polecanych systemów grzewczych. Do tego dochodzi duża proekologiczność oraz wielofunkcyjność nowoczesnych pomp ciepła. Co warto wiedzieć zaś o pompach c.w.u.?

Streszczenie artykułu
Nowoczesne pompy ciepła to rozwiązania sprawdzone, wielofunkcyjne i niezawodne w swoim działaniu. Zapewniają dostęp nie tylko do pożądanego ciepła, ale i podgrzewają niewielkim kosztem także wodę użytkową. Warto poznać bliżej liczne zalety tego typu systemów grzewczych!

Spis treści
1. Wstęp
2. Pompa ciepła jedynym źródłem ciepła
3. Gruntowa pompa c.w.u.
4. Równie popularna pompa BECT

Artykuł
Skrót c.w.u. oznacza ciepłą wodę użytkową. Jasne jest więc to, że pompa c.w.u. będzie systemem grzewczym odpowiadającym nie tylko za zapewnienie optymalnego grzania w budynku mieszkalnym, ale również pozwoli na korzystanie z dostępu do ciepłej wody. A co najważniejsze – ta wielofunkcyjność systemu grzewczego pozwoli na osiągnięcie znacznych oszczędności w kosztach związanych z ogrzewaniem. Warto poznać więc zasadę działania innowacyjnej pompy ciepła c.w.u.

Pompa ciepła jedynym źródłem ciepła
Nowoczesne systemy grzewcze opierające się na niezawodnym działaniu pomp ciepła wiążą się z tym, że pompy te mogą być jedynym źródłem ciepła w domu. Wybór pompy ciepła c.w.u. wiązać się będzie z możliwością skorzystania z opcji podgrzania wody użytkowej przy wykorzystaniu wyłącznie energii odnawialnej. Dla inwestorów mających na uwadze działania proekologiczne i pro ekonomiczne, skorzystanie z licznych funkcjonalności profesjonalnej pompy ciepła c.w.u. będzie więc okazją do tego, by utrzymać niskie koszty ogrzewania i podgrzewania wody nawet przez cały rok.

Gruntowa pompa ciepła c.w.u.
Liderem wśród producentów pomp ciepła pozostaje firma Sofath – w jej ofercie właśnie znaleźć można gruntową pompę ciepła do c.w.u. Warto podkreślić, że jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku branżowym. Producent stworzył unikatową pompę MI134 zasilaną dzięki wykorzystaniu bezpośredniego odparowania, przez 300-litrowy zasobnik ciepłej wody. Zastosowanie gruntowego źródła ciepła w tym systemie grzewczym zapewnia dużą sprawność i możliwość uzyskania wysokiej temperatury wody w zbiorniku, zupełnie niezależnie od warunków pogodowych. Przy zmiennej pogodzie w Polsce jest to rozwiązanie co najmniej na wagę złota – co potwierdzają liczni inwestorzy, zainteresowani inwestycją w zakup gruntowej pompy ciepła c.w.u.

Równie popularna pompa BECT
Dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się również pompa ciepła typu BECT, wyróżniająca się kompaktową budową i działająca z wykorzystaniem formuły powietrze/woda. To system działający niezależnie od światła słonecznego, mieszczący od 220 do nawet 270 litrów ciepłej wody, łatwy w montażu. Warto poznać jego szerokie zalety!