Publikacje: Pompy ciepła

31
Sty

Pompy ciepła – dofinansowanie z Unii Europejskiej

Coraz więcej osób decyduje się na wybór pompy ciepła. Dofinansowanie może być bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na jednorazowy wysoki koszt, a chcą cieszyć się możliwościami tego innowacyjnego systemu ogrzewania, jakim jest pompa ciepła. Cena uzależniona jest od wielu czynników, dlatego pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiedniego rodzaju pompy, jej mocy i metody instalacji. Ważne jest jednak, że dofinansowanie do pompy ciepła jest możliwe do uzyskania. Unia Europejska wspiera proekologiczną politykę, dlatego z powodzeniem można ubiegać się o dotacje do pomp ciepła.

21
Sty

Jak dobrać pompę ciepła do powierzchni domu?

Pompa ciepła to coraz częściej wykorzystywany system ogrzewania w domach. Pozwala na spore oszczędności, a co istotne, wykorzystuje odnawialne źródła energii, więc jest także stuprocentowo ekologiczna. By cała instalacja działała poprawnie, konieczne jest dobranie odpowiedniej mocy cieplnej urządzenia. Jak to zrobić?

10
Sty

Pompa ciepła a koszty – czy to się opłaca?

Zadaniem pomp ciepła jest przede wszystkim pobór energii z odnawialnych źródeł energii, jak grunt, powietrze czy woda. Koszt pompy ciepła uzależniony jest od wielu czynników, jednak ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów oraz modeli pomp, dlatego możliwe jest wybranie rozwiązania dopasowanego do potrzeb. Jednorazowa inwestycja to główna zaleta, jaką posiada pompa ciepła. Cena, którą trzeba zapłacić, szybko się zwraca. Co więcej, użytkownik całkowicie uniezależnia się od cen paliw na rynkach światowych, a te - jak wiadomo - ciągle rosną.

03
Sty

Ile kosztuje pompa ciepła?

Wiele osób, chcąc zainwestować w pompę ciepła, zastanawia się nad jej kosztem. Warto podkreślić, że wykorzystanie naturalnych źródeł energii do ogrzewania domu jest coraz bardziej propagowane. To dlatego pompy ciepła cieszą się dużym zainteresowaniem. To nie tylko generowanie ogromnych oszczędności, ale także wykorzystywanie niewyczerpalnych zasobów energii. Choć jednorazowa cena pompy ciepła może początkowo odstraszać, mnóstwo opinii pokazuje, że zyska nie tylko środowisko, ale także Twój portfel. Konieczne jest jednak wybranie rozwiązania od sprawdzonego producenta, by mieć gwarancję wysokiej jakości oraz niezawodności.

30
Paź

Pompy ciepła – jak zainstalować?

Pompy ciepła to nowoczesne instalacje grzewcze, które nie tylko podnoszą standard energetyczny budynku, ale także wpływają na obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jeśli jesteś na etapie budowy domu, warto rozważyć montaż właśnie pomp ciepła. Istnieje kilka warunków, które trzeba spełnić, by instalacja przebiegła sprawnie i bez żadnych przeszkód.

15
Paź

Jak działa pompa ciepła?

Dla wielu osób to, jak działa pompa ciepła, wydaje się bardzo skomplikowane. Tymczasem jej działanie opiera się na bardzo prostej zasadzie, którą wyjaśniamy poniżej. Osoby, które zastanawiają się nad wyborem tego typu systemu ogrzewania w swoim domu, koniecznie powinny się z nią zapoznać.

11
Paź

Jaka pompa ciepła do domu?

Zastanawiasz się nad tym, jaka pompa ciepła będzie najbardziej odpowiednia do Twojego domu? Warto podkreślić, że do dyspozycji mamy kilka rodzajów tego systemu ogrzewania - gruntowe pompy ciepła, powietrzbne oraz wodne. Decydując się na wybór konkretnego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na serce urządzenia, czyli agregat sprężarkowy.

30
Wrz

Gdzie zamontować pompy ciepła?

Pompa ciepła to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala na sporą oszczędność. Co istotne, jest to także system ogrzewania w stu procentach ekologiczny, dlatego cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Często spotykamy się z pytaniem, gdzie zamontować pompę ciepła, by w pełni odegrała swoją rolę. Urządzenie to nie wymaga specjalnego pomieszczenia do montażu.

15
Wrz

Dlaczego pompa ciepła?

Pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego warto nieco bliżej poznać ten temat i dowiedzieć się, dlaczego pompa ciepła jest doskonałym systemem ogrzewania dla domów jednorodzinnych.

10
Wrz

Pompa ciepła czy solary – co warto wybrać?

Jeśli jesteś na etapie planowania inwestycji i zastanawiasz się nad tym, co lepsze - pompa ciepła czy solary, warto sprawdzić nasz poradnik. Obydwa rozwiązania sprawdzają się doskonale jako alternatywa dla ogrzewania olejem opałowym, gazem płynnym czy prądem. Pozwalają znacznie obniżyć koszty. Co warto wybrać? Podpowiadamy!