Publikacje: Pompy ciepła

26
Kwi

Kilka faktów i mitów związanych z pompami ciepła

Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej spotykane w wielu polskich domach i budynkach. Razem ze wzrostem popularności, pojawiło się wokół nich wiele mitów. W tym artykule dowiesz się, które z nich są prawdziwe, a które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Zapraszamy do lektury.

27
Mar

Co warto wiedzieć przed zakupem pompy ciepła?

Jeżeli szukasz odpowiedniego, komfortowego i taniego w eksploatacji ogrzewania, powinieneś zastanowić się nad zakupem i instalacją pompy ciepła. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale zyskasz produkt, którego działanie będzie bezawaryjne przez nawet kilkadziesiąt lat. Zapraszamy do lektury.

27
Lut

Czym jest program „Czyste Powietrze” i co obejmuje?

Program „Czyste Powietrze” ogłoszony w czerwcu 2018r. pozwala uzyskać dotacje na wymianę pieca, instalację centralnego ogrzewania, wykonanie ocieplenia domu, montaż baterii słonecznych, pompy ciepła i wiele innych. Celem jest poprawa jakości powietrza. Za wdrożenie programu „Czyste Powietrze” odpowiadają Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Składanie wniosków jest możliwe od 19 września 2018r. Każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat programu, może skorzystać z cyklu spotkań w gminach.

01
Lut

Pompy ciepła sposobem na walkę ze smogiem

Tematy dotyczące smogu są każdego roku szeroko komentowane w różnorodnych mediach. Nie ulega wątpliwości, że winne powstawaniu smogu są m.in. kotły węglowe. Decydując się na ich zastąpienie efektywnymi energetycznie powietrznymi pompami ciepła, możliwe jest znaczące ograniczenie problemu, jakim jest smog. Idealnym przykładem, który potwierdza tezę, jest Pekin. W 2016 i 2017 roku w tym mieście zainstalowano ponad 500 000 sztuk powietrznych pomp ciepła. Zużycie węgla w kotłach węglowych zostało zmniejszone niemal o 2 miliony ton. Jakie jeszcze przyniosło to rezultaty?

31
Sty

Pompy ciepła – dofinansowanie z Unii Europejskiej

Coraz więcej osób decyduje się na wybór pompy ciepła. Dofinansowanie może być bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na jednorazowy wysoki koszt, a chcą cieszyć się możliwościami tego innowacyjnego systemu ogrzewania, jakim jest pompa ciepła. Cena uzależniona jest od wielu czynników, dlatego pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiedniego rodzaju pompy, jej mocy i metody instalacji. Ważne jest jednak, że dofinansowanie do pompy ciepła jest możliwe do uzyskania. Unia Europejska wspiera proekologiczną politykę, dlatego z powodzeniem można ubiegać się o dotacje do pomp ciepła.

21
Sty

Jak dobrać pompę ciepła do powierzchni domu?

Pompa ciepła to coraz częściej wykorzystywany system ogrzewania w domach. Pozwala na spore oszczędności, a co istotne, wykorzystuje odnawialne źródła energii, więc jest także stuprocentowo ekologiczna. By cała instalacja działała poprawnie, konieczne jest dobranie odpowiedniej mocy cieplnej urządzenia. Jak to zrobić?

10
Sty

Pompa ciepła a koszty – czy to się opłaca?

Zadaniem pomp ciepła jest przede wszystkim pobór energii z odnawialnych źródeł energii, jak grunt, powietrze czy woda. Koszt pompy ciepła uzależniony jest od wielu czynników, jednak ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów oraz modeli pomp, dlatego możliwe jest wybranie rozwiązania dopasowanego do potrzeb. Jednorazowa inwestycja to główna zaleta, jaką posiada pompa ciepła. Cena, którą trzeba zapłacić, szybko się zwraca. Co więcej, użytkownik całkowicie uniezależnia się od cen paliw na rynkach światowych, a te - jak wiadomo - ciągle rosną.

03
Sty

Ile kosztuje pompa ciepła?

Wiele osób, chcąc zainwestować w pompę ciepła, zastanawia się nad jej kosztem. Warto podkreślić, że wykorzystanie naturalnych źródeł energii do ogrzewania domu jest coraz bardziej propagowane. To dlatego pompy ciepła cieszą się dużym zainteresowaniem. To nie tylko generowanie ogromnych oszczędności, ale także wykorzystywanie niewyczerpalnych zasobów energii. Choć jednorazowa cena pompy ciepła może początkowo odstraszać, mnóstwo opinii pokazuje, że zyska nie tylko środowisko, ale także Twój portfel. Konieczne jest jednak wybranie rozwiązania od sprawdzonego producenta, by mieć gwarancję wysokiej jakości oraz niezawodności.

30
Paź

Pompy ciepła – jak zainstalować?

Pompy ciepła to nowoczesne instalacje grzewcze, które nie tylko podnoszą standard energetyczny budynku, ale także wpływają na obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jeśli jesteś na etapie budowy domu, warto rozważyć montaż właśnie pomp ciepła. Istnieje kilka warunków, które trzeba spełnić, by instalacja przebiegła sprawnie i bez żadnych przeszkód.

15
Paź

Jak działa pompa ciepła?

Dla wielu osób to, jak działa pompa ciepła, wydaje się bardzo skomplikowane. Tymczasem jej działanie opiera się na bardzo prostej zasadzie, którą wyjaśniamy poniżej. Osoby, które zastanawiają się nad wyborem tego typu systemu ogrzewania w swoim domu, koniecznie powinny się z nią zapoznać.