Publikacje: Pompy ciepła

21
Lip

Skąd czerpać ciepło, czyli rodzaje pomp ciepła

Pompy ciepła pobierają rozproszone ciepło i przetwarzają je do stanu, który umożliwia wykorzystanie tego ciepła do celów grzewczych. Dzięki obiegowi czynnika chłodniczego i wykorzystaniu nieprzerwanego cyklu parowania, sprężania, skraplania i rozprężania, pompa przekazuje pobiera ciepło z ośrodków o niższej temperaturze i przekazuje do ośrodka o wyższej.

14
Lip

Co to jest i jak działa pompa ciepła?

W ostatnich latach, coraz większe grono osób planujących budowę własnego domu, napotyka na informacje o pompach ciepła - nowoczesnym, ekologicznym i oszczędnym źródle grzewczym.

03
Paź

Caliane

Gruntowa pompa ciepła działająca w układzie bezpośrednie parowanie/woda.

03
Paź

Lizea

Pompy ciepła Lizea przeznaczone są do zasilania instalacji centralnego ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. W okresie letnim mogą służyć też do podgrzewania wody w ogrodowym basenie.

03
Paź

Natea

Gruntowa pompa ciepła działająca w układzie bezpośrednie parowanie/bezpośrednie skraplanie.

03
Paź

Pompy ciepła CWU

Wszystkie oferowane przez nas systemy z pompami ciepła do centralnego ogrzewania umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej, dzięki czemu mogą stanowić jedyne źródło grzewcze w domu.

03
Paź

Kilka słów o firmie SOFATH

Pomysł aby czerpać energię w swoim ogrodzie Cię urzeka, a jeszcze bardziej podobać Ci się perspektywa znacznych oszczędności w budżecie przeznaczonym na ogrzewanie domu.
Jednak, aby zapewnić Ci pełny komfort, Twoja instalacja musi być synonimem spokoju codzienności użytkownika.
Jak najlepiej wykorzystać powierzchnię Twojej działki? Jak zwymiarować instalację? Jaka pompa ciepła najlepiej odpowiada potrzebom Twojej rodziny? Komu zaufać?

03
Paź

Pompy ciepła Sofath

Pompy ciepła to urządzenia, które umożliwiają odbiór energii cieplnej z naturalnych źródeł i wykorzystanie jej na potrzeby ogrzewania budynków i ciepłej wody.

03
Paź

Termeo

Nowoczesne podejście do tradycyjnych rozwiązań. Pompy ciepła glikol/woda i woda/woda.