Caliane

Caliane

Gruntowa pompa ciepła działająca w układzie bezpośrednie parowanie/woda.

Nowoczesny wygląd i zaawansowane rozwiązania umacniają pozycję nowej Caliane w ścisłej czołówce segmentu. Kolejne udoskonalenia i nieprzerwana praca konstruktorów owocuje coraz lepszymi parametrami działania, niezawodną pracą oraz łatwością obsługi.

Caliane
Wykorzystanie procesu parowania bezpośrednio w miejscu czerpania energii, czyli w gruncie, znacznie zwiększa efektywność odbioru ciepła, która pozwala na zapewnienie skutecznego ogrzewania domu przez cały sezon grzewczy oraz całoroczne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Caliane

Charakterystyczną cechą pomp ciepła Caliane jest kolektor gruntowy z cienkich miedzianych rurek, w których krąży czynnik roboczy odbierający ciepło zgromadzone w ziemi. Obieg czynnika, jak w każdej pompie ciepła, zapewnia sprężarka, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowej pompy wymuszającej pracę dolnego źródła.

Pompy Caliane mogą pracować z kolektorami pionowymi, które składają się z 30-metrowych sond (w zależności od mocy pompy stosuje się od 2 do 12 sond), lub kolektorami poziomymi. Dużą zaletą kolektorów poziomych, opartych na bezpośrednim odparowaniu, jest niewielka powierzchnia potrzebna do zainstalowania dolnego źródła – zbliżona do powierzchni ogrzewanego domu i niższe, od pionowego, koszty wykonania.

(dowiedz się więcej…)