Pompy ciepła CWU

Ciepła woda

Ciepła woda użytkowa

Wszystkie oferowane przez nas systemy z pompami ciepła do centralnego ogrzewania umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej, dzięki czemu mogą stanowić jedyne źródło grzewcze w domu. Wykorzystanie energii odnawialnej zapewnia wysoki komfort użytkowania, stały dostęp do ciepłej wody i utrzymanie niskich kosztów przez cały rok.

Dla domów ogrzewanych tradycyjnymi źródłami ciepła Sofath dedykuje rozwiąznia, dzięki wykorzystaniu odnawialnej energii z otoczenia, pozwalają na zapewnienie przez cały rok ciepłej wody na cele użytkowe oraz przynoszą znaczne oszczędności i znaczną poprawę komfortu.

Sofath, jako jedyny producent na rynku pomp ciepła, ma w ofercie gruntową pompę ciepła do c.w.u.. Pompa MI134 zasila, dzięki wykorzystaniu bezpośredniego odparowania, 300-litrowy zasobnik ciepłej wody. Zastosowanie gruntowego źródła ciepła zapewnia dużą sprawność i możliwość uzyskania wysokiej temperatury wody w zbiorniku niezależnie od warunków pogodowych.

Dużą popularność, w ostatnim czasie, zyskała pompa powietrze/woda typu BECT. Kompaktowa budowa, zintegrowany zasobnik mieszczący 200 lub 270 litrów ciepłej wody, działanie niezależne od światła słonecznego oraz szybki i łatwy montaż spowodowały, że BECT stał się poważną konkurencją dla tradycyjnych systemów paneli solarnych.

Pompy BECT mogą być zasilane powietrzem zewnętrznym lub wykorzystywać zimą ciepło oddawane w kotłowni przez pracujący piec. 270-litrowy zbiornik, na życzenie, może być wyposażony w dodatkową wężownicę, która umożliwia podłączenie do kotła i wykorzystanie ciepła w okresie zimowym.

(dowiedz się więcej…)