Lizea

Pompa ciepła powietrze/woda.

Pompy ciepła Lizea przeznaczone są do zasilania instalacji centralnego ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. W okresie letnim mogą służyć też do podgrzewania wody w ogrodowym basenie.

Charakterystyka pracy pomp Lizea sprawia, że znakomicie spisują się jako uzupełnienie tradycyjnych instalacji grzewczych zasilanych kotłami gazowymi lub na paliwo stałe. Zastosowanie ciepła pochodzącego z powietrza zewnętrznego pozwala na znaczne oszczędności w okresach przejściowych i w czasie lekkich zim. Pompy Lizea mogą też stanowić główny system grzewczy w domu, dzięki możliwości zastosowania wspomagania elektrycznego.

Aerotermia

Lizea jest pompą typu „split” a dzięki umieszczeniu sprężarki na zewnątrz domu pompę Lizea, urządzenie jest praktycznie bezgłośne i nadaje się do stosowania w niewielkich budynkach, w których trudno jest wygospodarować miejsce na kotłownię.

Wewnętrzna część systemu może być niewielkim urządzeniem wiszącym na ścianie lub zostać połączona ze stojącym 220-litrowym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej.

(dowiedz się więcej…)