Program Czyste Powietrze

Właściciele i współwłaściciele istniejących budynków jednorodzinnych mogą skorzystać z dofinansowania na wymianę nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na pompę ciepła. Taką możliwość daje program „Czyste Powietrze”. Na czym polega? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Szczegóły dotacji

Dofinansowaniu podlega wymiana tzw. „kopciucha” na pompę ciepła lub inne źródło ekologiczne oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku (np. docieplenie ścian, wymiana drzwi i okien, montaż instalacji fotowoltaicznej).

Dotacja w ramach programu „Czyste Powietrze” może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz 69 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.

Lista ZUM

Należy jednak mieć na uwadze, że tego rodzaju dofinansowanie może być przydzielone na wybrane modele pomp ciepła lub innych sprzętów. Ich szczegółowy wykaz dostępny jest na stale poszerzanej liście Zielonych Urządzeń i Materiałów. Można na niej wyszukać konkretnego producenta, aby mieć pewność, że jego sprzęt spełnia wymogi umożliwiające otrzymanie dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”.

Na liście ZUM znajdują się m.in. dostępne w ofercie firmy Wasser Mann nowoczesne pompy ciepła marki De Dietrich o wysokiej klasie efektywności energetycznej. Przykładowo, model Strateo R32 spełnia wymagania oraz warunki techniczne, dzięki którym kwalifikuje się do otrzymania dotacji z programu „Czyste Powietrze” – zapraszamy więc do sprawdzenia szczegółów na temat urządzenia.

Jak ubiegać się o dofinansowanie?

W celu dołączenia do programu „Czyste Powietrze” należy złożyć wniosek o dofinansowanie do właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zachęcamy do skorzystania z usług firmy Wasser Mann. Nasi Klienci mogą liczyć na pełne wsparcie w procesie wnioskowania o dotację oraz rozliczenia zadania w ramach realizacji usługi związanej z montażem pompy ciepła. Zachęcamy zatem do sprawdzenia oferty i kontaktu z nami.