Program Moje Ciepło

Ekologiczne rozwiązania w zakresie ogrzewania budynków jednorodzinnych w ostatnim czasie zyskują na popularności. Pod tym względem można skorzystać z opcji w postaci programu “Moje Ciepło”. Czego dotyczy? W jaki sposób można złożyć wniosek? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w artykule – zapraszamy do lektury.

Ekologia we własnym domu

Program “Moje Ciepło” zakłada wsparcie w zakresie zakupu oraz montażu urządzeń w budynkach jednorodzinnych. Ma to przełożyć się na zmniejszenie niskiej emisji oraz wzrost udziału odnawialnych źródeł energii, co przyczyni się do ich lepszej promocji. Efektem tego rodzaju działań ma być poprawa jakości powietrza, co przyniesie pozytywne skutki w wymiarze ekologicznym.

Koncepcja ma na celu wsparcie rozwoju energetyki prosumenckiej w kilku obszarach: wodnym, powietrznym i gruntowym. Oparta jest na współfinansowaniu inwestycji w nowoczesne pompy ciepła do budynków jednorodzinnych, w których nie znajduje się źródło zasilane paliwem stałym.

Jak złożyć wniosek do programu “Moje Ciepło”?

Aby zostać beneficjentem konieczne jest wypełnienie niezbędnych formalności. Należy złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Można to zrobić za pośrednictwem ePUAP. Trzeba jednak mieć na uwadze, że złożenie wniosku do programu jest możliwe dopiero po zakończonym montażu.

Konieczne jest też dodanie wybranych załączników. Zalicza się do nich pozwolenie na budowę lub zgłoszenie budowy, dokument określający charakterystykę energetyczną budynku, faktura i potwierdzenie płatności. Ponadto potrzebna jest karta produktu, etykieta energetyczna zakupionego i zamontowanego urządzenia oraz ewentualne dokumenty dodatkowe.

Oferta Wasser Man

Aby otrzymać finansowanie w ramach programu “Moje Ciepło” konieczne jest zatem spełnienie określonych warunków i dostarczenie wymaganej dokumentacji. Aby zapewnić sprawny i bezproblemowy przebieg tego procesu warto skorzystać z usług firmy Wasser Man, która oferuje wsparcie na każdym etapie wnioskowania.